VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Joystick sorunu - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Joystick sorunu

+3
Haluk
MuraTetik
Erdinç TURKAN
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

Joystick sorunu - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyPaz 23 Ekim 2016, 07:17

Güvenlikten fs ye izin verin hocam çok sıkıntı yaparsa da yeni bir stick alırsınız artık sorun onda gibi bence. Bir Çubuk yüzünden fs bırakılmaz! kahkaha
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyÇarş. 26 Ekim 2016, 13:23

Değerli hocalarım, çok haklısınız, bir kanıya daha vardım, joystic in caliprasyon ayarı özellikle uçağın sağa ve sola dönüş yapan kısmı sürekli bozuluyor, tekrardan driverı yeniden setap kurallarına uygun şekilde yüklüyorum, ya iki yada beş uçuş yapıyorum özellikle VFR uçuşlardan sonra caliprasyon ayarı bozuluyor, nedeninin acaba virüs programım driverı virüs olarak görüp siiliyormu ? kafam buna takılıyor, birde Harici HDD leri (2 adet) USB lerini taktığımda da olabilirdiyorum. Şimdi onları araştırıyorum.Sevgiler,Saygılar.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyÇarş. 26 Ekim 2016, 21:13

Sayin hocam joystick ayarlarini fsuipc'den yapabilirsiniz. Yanliz bunun icin ucretli surumunu almaniz lazim. Benim butun ayarlarim fsuipc uzerinden. Simulator'de joystick(Yoke) kapali gozukuyor. Ayarlari iki yil once fsuipc'den sabitledim bir daha da problem yasamadim. Asagidaki videoda nasil yapilacagini gosteriyor.

Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyPerş. 27 Ekim 2016, 01:49

Ayrıca;

Simulator üzerinden doğru ayarları uygulayıp,test uçuşundan sonra sizde onay verdikten sonra (kişisel ayarlar) aşağıdaki vermiş olduğum yolu takip ederek,klasör içerisindeki ''STANDART'' isimli XML belgesini olduğu gibi kopyalayın ve özenle saklayın...
Çünkü son yıllarda her format atışımdan sonra dahi,o sakladığım XML dosyasını aynı yere kopyalıyorum ve tüm sistemimin ayarları format öncesine dönüveriyo kahkaha

C:\Users\Win7\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\Controls

Unutmadan;Bu dosyaya ulaşabilmeniz için,Denetim Masasından Klasör Seçenekleri ile görünüm ayarlarından,görünür olarak seçip,uygula demeyi hatırlatmış olayım göz_kırpma

Emniyetli uçuşlar dilerim göz_kırpma

NOT: Bir ÇubuK için,uğraştığımız işlere bakın...Zaten sanal havacılık da bu değil mi..? :heytBe!:
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyPerş. 27 Ekim 2016, 16:49

Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim, yalnız, Ben FS2004 kullanıyorum, bazı uygulamalar çok farklı olduğunu gördüm, sadece ön dosyalar aynı ileri doğru gittiğimde dosyalar değişik kafam karışdı, anlayamadım, uygulamada zorlandım, şu varki ,ben bu joystichi kaç senedir kullanıyorum, böyle ayarlar yapmadım çünki hiç sorun yaşamadım, hiç de bir yerlerde ayar yapmadım sadece setup yapıp kullandım. Ne zaman bu HDD ler takıldı, virüs programım güncelledim bu sorunu yaşamaya başladım, daha önce böyle hiç sorunum yoktu. Yukarıdaki yaptığınız uygulamalar FSX için geçerli olabilir.

Göstermiş olduğunuz, ilgiden ve yardımlarınızdan dolayı sonsuz teşekkür ederim.Sevgiler,Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyCuma 28 Ekim 2016, 02:11

Erdinç hocam, bir de şunu yapınız; Çubuğun sürücülerini hiç yüklemeden direk USB'ye takın. Hani tak-Çalıştır gibi görsün makina ... Sorun zaten, sürücünün afallamasında..
Ayrıca, ;
Başlat/Denetim Masası/Güvenlik Merkezi'ni açınız. Arayüzün alt tarafındaki "Windows Güvenlik Duvarı" na tıklayın.Açılan penceredeki "Özel Durumlar" sekmesini açın. "Program ve Hizmetler" listesinde çubuğun adı veya kod ismi falan varsa, yanındaki kutucuktan işareti kaldırın, bakalım. Belki buradan çözülebilir.
Saygılar.

Hangi virüs programını kullanıyorsunuz hocam?..
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyC.tesi 29 Ekim 2016, 00:49

pilot demiş ki:
Erdinç hocam, bir de şunu yapınız; Çubuğun sürücülerini hiç yüklemeden direk USB'ye takın. Hani tak-Çalıştır gibi görsün makina ... Sorun zaten, sürücünün afallamasında..
Ayrıca, ;
Başlat/Denetim Masası/Güvenlik Merkezi'ni açınız. Arayüzün alt tarafındaki "Windows Güvenlik Duvarı" na tıklayın.Açılan penceredeki "Özel Durumlar" sekmesini açın. "Program ve Hizmetler" listesinde çubuğun adı veya kod ismi falan varsa, yanındaki kutucuktan işareti kaldırın, bakalım. Belki buradan çözülebilir.
Saygılar.

Hangi virüs programını kullanıyorsunuz hocam?..

Teşekkürler hocam, Panda virüs programı kullanıyorum.

En son Erdinç TURKAN tarafından C.tesi 29 Ekim 2016, 13:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyC.tesi 29 Ekim 2016, 00:51

Panda.. Anladım hocam.
Yalnız "Güvenlik Duvarını" bir deneyin bakalım.
Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyC.tesi 29 Ekim 2016, 13:38

pilot demiş ki:
Panda.. Anladım hocam.
Yalnız "Güvenlik Duvarını" bir deneyin bakalım.
Saygılar.

Başlat/Denetim Masası/Güvenlik Merkezi'ni açınız. Arayüzün alt tarafındaki "Windows Güvenlik Duvarı" na tıklayın.Açılan penceredeki "Özel Durumlar" sekmesini açın. "Program ve Hizmetler" listesinde joystich ile ilgili birşey yok hocam.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu - Sayfa 2 EmptyPaz 30 Ekim 2016, 00:32

Bazı program ve sürücülerin isimleri orada olabiliyor. Zaten "...varsa" şayet demiştim hocam.
O takdirde sürücüsüz (joystick sürücüsünü) yüklemeden USB'ye Tak-Çalıştır olarak deneyin bir de hocam.
Saygılar.

Joystick sorunu
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Joystick Rudder Sorunu
» Cyborg X joystick ve kalibre sorunu
» Saitek Cyborg Evo Wireless joystick'te Tuş Ayar Sorunu..
» FSX için joystick?
» Joystick'im Sapıttı