VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Joystick sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Joystick sorunu

+3
Haluk
MuraTetik
Erdinç TURKAN
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPtsi 01 Ağus. 2016, 15:20

Arkadaşlar, bu günlerde elektrik kesintileri yüzünden Joystick sorunu yaşıyorum, Logitech Extreme 3D Pro kullanıyorum, sitemim FS9 daha önce bukadar sorun yaşamadım, budan birkaç gün önce programını yeniden kurdum düzeldi, bugün uçuş esnasında gene bozuldu, yükleme yaparken bir yerde hatamı yapıyorum, bilemiyorum, FS9 setting ayarlarında hassasiyet ayarlarında acaba bir yanlışlık varmı onu size alttaki resimde gösteriyorum, bir yanlışlık varmı? bu konuda yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.Sevgiler,Saygılar.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
MuraTetik
Pilot-1

Pilot-1
MuraTetik

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPtsi 01 Ağus. 2016, 20:22

Sorun tam olarak nedir hocam bende logitech kullanıyorum p3d de driver vs kurmadım ve herhangi bir hataya rastlamadım
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptySalı 02 Ağus. 2016, 01:36

MuraTetik demiş ki:
Sorun tam olarak nedir hocam bende logitech kullanıyorum p3d de driver vs kurmadım ve herhangi bir hataya rastlamadım

Kendi Orj. CD den driver nı yüklüyorum, uçuş esnasında elektrikler gitti, daha sonra bir baktım, uçak  take off da sağa doğru gidiyor. yani bukadar kısa zamanda neden programı bozulmuş olabilir, bunca sene kullanıyorum, hiç böyle olmazdı, acaba neden olabilir, üstdeki resimdeki ayarlar doğrumu ? bunu öğrenmek istedim.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPtsi 08 Ağus. 2016, 08:26

Resimde sorun görünmüyor hocam, advanced değil de simple da deneyin bide.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPtsi 08 Ağus. 2016, 21:47

Ben de Logitech Extreme 3D Pro joystick kullanıyorum.Bir süredir rudder sorunu yaşıyorum.Mesela yaklaşma halindeyken joystick titrese rudder komutu olarak algılayıp stabiliteyi ciddi etkiliyor.Rudder vermediğim haldeyken bile algılayıp ciddi sorun oluşturuyor.Araştırdığım kadarıyla kronik bir sorun.Çözebilen var mı acaba?
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPtsi 08 Ağus. 2016, 23:37

Tamer Öztürk demiş ki:
Ben de Logitech Extreme 3D Pro joystick kullanıyorum.Bir süredir rudder sorunu yaşıyorum.Mesela yaklaşma halindeyken joystick titrese rudder komutu olarak algılayıp stabiliteyi ciddi etkiliyor.Rudder vermediğim haldeyken bile algılayıp ciddi sorun oluşturuyor.Araştırdığım kadarıyla kronik bir sorun.Çözebilen var mı acaba?

Tamer'cim aynı sorun bendede oluyor, rudder sorununu bende çözemedim, çok hassas, onun hassaslığını  yukarıdaki ayarlardan biraz kısmakmı gerekiyor acaba ? Tamer'cim senin ayarlarına bir bakarmısın, benim yukarıda eklediğim ayarlarla aynımı ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptySalı 09 Ağus. 2016, 02:06

Arkadaşlar, bende de aynı makineden var fakat, satın alırken CD falan vermemişlerdi. Siz CD'yi nereden buldunuz Allahaşkına?. kahkaha [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yalnız şu an makine yanımda değil, öteki evde kaldı.
Ayrıca sorununuz, kullandığınız FSUIPC'nin ayarlarından kaynaklanmış olmasın?.
Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptySalı 09 Ağus. 2016, 19:05

pilot demiş ki:
Arkadaşlar, bende de aynı makineden var fakat, satın alırken CD falan vermemişlerdi. Siz CD'yi nereden buldunuz Allahaşkına?. kahkaha  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yalnız şu an makine yanımda değil, öteki evde kaldı.
Ayrıca sorununuz, kullandığınız FSUIPC'nin ayarlarından kaynaklanmış olmasın?.
Saygılar.

Hocam FSUIPC'nin ayarlarından kaynaklanmış olabilir, çok uzun zaman oldu hatırlıyamıyorum, bende yüklümü bilemiyorum, dün 3.9 versiyonunu indirdim, ama yüklemedim, çünki nasıl ayar yapılacağını bilmiyorum.

CD olayıda ben sanıyorum, gittigidiyor.com dan 2014 de aldımışdım,içinde ayrıca kendi orj. kurulum CD vardı. İlk aldığım joystick bozuldu, onunda kendi CD si vardı ama farklıydı, Türkçe setaplıydı, ikinci aldığım  joystick in CD si daha geniş kapsamlı sadece ingilizce olarak kaydedilmiş. yalnız bir durum vardı, ilk CD im ikinci aldığım joystick ği tanımadı, kendi CD sinden yükleyince çalıştı.Sanıyorum, ilk yapılan joysticklerin yazılımlarının farklı olduğunu hissetim. Görüşmek dileğiyle.Sevgiler,Saygılar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyÇarş. 10 Ağus. 2016, 15:52

Erdinç hocam merhaba.Bilgisayarımı sıfırladığımdan henüz kurmadım simüatörü.Fakat ben resimdeki ayarlarla hiç oynamamıştım.Size tavsiyem fs9.cfg yi silip simülatörü çalıştırın.Simülatörünüz otomatik olarak yeni bir cfg dosyası oluşturacaktır fakat yaptığınız ayarlar varsayılan ayarlara dönüşecektir.Yani ayarları tekrar yapmanız gerekecek.Faydalı olacağını umuyorum.Sanıyorum ki rudder sorunu için elektronik müdahale gerekiyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPerş. 11 Ağus. 2016, 01:19

Tamer Öztürk demiş ki:
Erdinç hocam merhaba.Bilgisayarımı sıfırladığımdan henüz kurmadım simüatörü.Fakat ben resimdeki ayarlarla hiç oynamamıştım.Size tavsiyem fs9.cfg yi silip simülatörü çalıştırın.Simülatörünüz otomatik olarak yeni bir cfg dosyası oluşturacaktır fakat yaptığınız ayarlar varsayılan ayarlara dönüşecektir.Yani ayarları tekrar yapmanız gerekecek.Faydalı olacağını umuyorum.Sanıyorum ki rudder sorunu için elektronik müdahale gerekiyor.

Haklısın hocam. Ancak; "Fs9.cfg" dosyasını silmesine gerek kalmadan Erdinç hocamın ilk mesajındaki resimde bulunan "Reset Defults" butonuna tıklanırsa, sadece Joystick ayarları (resimdeki ayarlar) VARSAYILAN olur. Diğer ayarları olduğu gibi kalır. Tekrar kontrol, vesaire ayarlarını yapmasına gerek kalmaz.
Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 01:38

Hocam şu sıralar iyi, bir sorun yok, ama niye öyle bozuldu nedenini çözmeye çalışdım, ama bulamadım, şimdilik çalışıyor, sıkıntı yok.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 05:00

Hocam tozdan mütevellit olmasın sakın?.. Çünkü yukarıdaki bir mesajımda linkini verdiğim sayfamızda joysticklerin tozdan etkilendiğini falan yazmışım.
Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 22:00

pilot demiş ki:
Hocam tozdan mütevellit olmasın sakın?.. Çünkü yukarıdaki bir mesajımda linkini verdiğim sayfamızda joysticklerin tozdan etkilendiğini falan yazmışım.
Saygılar.

Hocam benim hanım biraz temizliği sever, kesinlikle tozlu bırakmam sürekli siliyorum, dün yukarıda yazıyı yazdım, 2 saat sonra bir uçuş yapıyım dedim, uçak gene take off da sağa gidiyor, aklıma Tamer'in yukarıda yazdığı gibi sizde yazdınız, Reset Defults yaptım kendiliğinden düzeldi, bakalım ne kadar gidecek merak ediyorum.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 23:43

Geçmiş olsun hocam. Umarım tamamiyle düzelmiştir.
Keyifli uçuşlar. Bravo!
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPtsi 15 Ağus. 2016, 00:57

pilot demiş ki:
Geçmiş olsun hocam. Umarım tamamiyle düzelmiştir.
Keyifli uçuşlar. Bravo!

Teşekkür ederim hocam, şu anda bir sıkıntı yok, biraz önce test uçuşu yaptım, herşey normal görünüyor, benim merak ettiğim, ne oluyorda kendiğinden gidiyor, ben bunu bulmaya çalışıyorum. Bundan öncekiler, eletrikler kesildiğinde oldu, eğer gene aynı şekilde olursa, nasıl bir önlem almam gerekir onuda bilmiyorum.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyCuma 26 Ağus. 2016, 14:11

Gene son bir iki gündür, gene aynı sorunla karşılaşıyorum, kafayı yicem valla inanın dün gece sabah 5 e kadar uğraşdım, acaba nereden kaynaklanıyor diye, dikkatimi çeken PC açıkken elekrik kesilmesi oluyor, tekrar açıldığında siyah ekran geliyor, yeniden açıldığında bakıyorum, uçak take off da sağa doğru gidiyor. default yapıyım diyorum, yapmıyor, bakıyorum, joystick in driverı silinmiş oluyor, yüklerken bakdım, C/ içinde Program Files içine yüklemiş, ama otomatik olarak kendi oraya yüklüyor, birde C/ içinde Program dosyaları (x86) var FS2004 bunun içinde acaba yanlış yeremi yüklüyor, sizlerde Logitech/Gaming Software dosyası nerede bir kontrol edermisiniz. driveri bozulunca ekle kaldırdan siliyorum, kendi CD sinden Msetap'dan yüklüyorum, düzeliyor, ama iki gün sonra aynı duruma düşüyorum.

CD nin içindeliker:
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyC.tesi 27 Ağus. 2016, 00:35

Erdinç hocam, tekrar elektrik kesildiğinde ve tekrar CD'den driver yüklemesi yaptığınızda yukarıdaki mesajımda dediğim gibi; ilk mesajınızdaki resimdeki "Reset Defults" butonuna tıklayın hocam. Belki buradan düzelebilir.
Bu arada bende CD'si olmadığından ( Joystick dahi şu an öbür şehirdeki evde) sürücü dosyalarını bilemiyorum. Ama tavsiyem ve uzun yıllardan beri Fs2004 bende D: diskinde yüklü. C/ de sadece sistem dosyaları, Fs2004 ile ilgili sisteme bağlı program dosyaları (Gmax, FS-SDK dosyaları, Çizim program sürücüleri falan) var. Joystick sürücüleri otomatik olarak C/ ye yükleniyorsa; şayet yüklerken "Browse" seçeneği varsa  D/ ye yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bazı zaman (kışın) F16 gibi uçaklarla uçma denemelerimde Joystick'i bağladığımda driversiz (yüklemeler falan olmadan) takıp hemen uçabiliyordum, bir sorun da olmuyordu. Kırk yılda bir, aklıma eserse bağlıyordum.
Başka da aklıma birşey gelmiyor şu an. Umarım bu sorunu çözebilecek kaptanlarımız, acilen yardıma koşarlar.  
Geçmiş olsun hocam, saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyC.tesi 27 Ağus. 2016, 01:59

pilot demiş ki:
Erdinç hocam, tekrar elektrik kesildiğinde ve tekrar CD'den driver yüklemesi yaptığınızda yukarıdaki mesajımda dediğim gibi; ilk mesajınızdaki resimdeki "Reset Defults" butonuna tıklayın hocam. Belki buradan düzelebilir.
Bu arada bende CD'si olmadığından ( Joystick dahi şu an öbür şehirdeki evde) sürücü dosyalarını bilemiyorum. Ama tavsiyem ve uzun yıllardan beri Fs2004 bende D: diskinde yüklü. C/ de sadece sistem dosyaları, Fs2004 ile ilgili sisteme bağlı program dosyaları (Gmax, FS-SDK dosyaları, Çizim program sürücüleri falan) var. Joystick sürücüleri otomatik olarak C/ ye yükleniyorsa; şayet yüklerken "Browse" seçeneği varsa  D/ ye yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bazı zaman (kışın) F16 gibi uçaklarla uçma denemelerimde Joystick'i bağladığımda driversiz (yüklemeler falan olmadan) takıp hemen uçabiliyordum, bir sorun da olmuyordu. Kırk yılda bir, aklıma eserse bağlıyordum.
Başka da aklıma birşey gelmiyor şu an. Umarım bu sorunu çözebilecek kaptanlarımız, acilen yardıma koşarlar.  
Geçmiş olsun hocam, saygılar.

Hocam,  Reset Defults da deniyorum, onaylamıyor. Driver ını yüklerken "Browse" seçeneği yok, kendi otomatik yüklüyor, o arada USB sini  tak çıkıyor, takıyorum, aleti tanımlıyor, sonra işlem bittiğinde kapat çık yazısı geliyor, çıkıyorum, birde başlatın yanına simgesini ekliyor. PC nin arkasında USB lerin takıldığı yerde bir şey olabilirmi onuda bilmiyorum. Hocam aklıma geldi F-16 dediniz mesela askeri jetlerle uçtukdan sonrada oldu, sanki joystick ği ekseninde sağa ve sola aşırı derecede döndürdüğümdede oldu sanki, aklıma acaba bozuldu mu diye düşünüyorum, aslında malının kıymetini bilen biriyimdir, aşırı derecede zorlamam ama genede aklıma o geliyor, daha önce tozlanmadan bahsetmişdiniz yarın onuda deniyeceğim.İlginize teşekkür ederim.Sağlıcakla kalın Sevgiler,Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 28 Ağus. 2016, 03:01

Aşırı zorlasanız da (f16 ile heyecanlı uçuşlarda bilâkis) arızalancağını sanmam. Çünkü kaliteli joystickler, oyuncunun böyle heyecanlı ve atak olabileceğini düşünerek sağlam yapılmıştır. "Toz" olayına bir göz atın hocam. Bu arada, çubuğun kablosu kısa ise USB girişinde temassızlık olabilir. (Hani, uçuş heyecanından çubuğu fazla geri çektiyseniz belki olabilir.) . Telefonu modem olarak sürekli hergün (şu an dahi) laptopa bağladığımdan, tak-çıkar yaptığımdan bazen tel-internet bağlantısı USB girişinden ara-sıra  kesiliyor. Siz de çubuğu bağladığınız USB girişine başka bir cihaz(Flash bellek, telefon, vs..) bağladıktan sonra ara-sıra soketi sarsın bakalım, bağlantıyı kesecek mi..
Saygılar.

En son pilot tarafından Paz 02 Ekim 2016, 00:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 28 Ağus. 2016, 13:11

pilot demiş ki:
Aşırı zorlasanız da (f16 ile heyecanlı uçuşlarda bilâkis) arızalancağını sanmam. Çünkü kaliteli joystickler, oyuncunun böyle heyecanlı ve atak olabileceğini düşünerek sağlam yapılmıştır. "Toz" olayına bir göz atın hocam. Bu arada, çubuğun kablosu kısa ise USB girişinde temassızlık olabilir. (Hani, uçuş heyecanından çubuğu fazla geri çektiyseniz belki olabilir.) . Telefonu modem olarak sürekli hergün (şu an dahi) laptopa bağladığımdan, tak-çıkar yaptığımdan bazen tel-internet bağlantısı USB girişinden ara-sıra  kesiliyor. Siz de çubuğu bağladığınız USB girişine başka bir cihaz(Flash bellek, telefon, vs..) bağladıktan sonra ara-sıra soketi sarsın bakalım, bağlantıyı kesecek mi..
Saygılar.

Hocam USB kablosunda gerilme yok aksine gevşek, yalnız, PC nin  arkasındaki 8li USB bağlantı noktasında bir harici HDD bağlı ayrıca internet TP link aleti bağlı, birde mouse onlarıda arada bir oynatıyorum, sıkıştırıyorum, diğer HDD ve klavye USB si PC nin öntafındaki yerde bağlı, hiç birinin kablosunda gerime yok. Bilginize.

düsüncelidüsüncelidüsünceli
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPerş. 29 Eyl. 2016, 14:12

Eninde sonunda joystec sorununu buldum, uzun denemelerden sonra yalnışlıkla işaretlediğim yerden kaynakladığını buldum denedim, tekrar denedim oradan kaynaklandığını buldum sizlerede görüntü olarak veriyorum. Bana bu konuda yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

En son Erdinç TURKAN tarafından Ptsi 03 Ekim 2016, 14:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPerş. 29 Eyl. 2016, 20:06

O kutuyu kullanmam ama o tık yüzünden olduğunu da sanmıyorum hocam, orayı tıkladığımızda sanırım uçuş esnasında ipucu gibi uyarılar veriyordu diye hatırlıyorum. Düzeldiyse, gittiği yere kadar Erdinç hocam.

İlâve: Erdinç hocam Auto rudder deki tıkı kaldırın bir de öyle deneyin.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyCuma 30 Eyl. 2016, 00:49

Haluk demiş ki:
O kutuyu kullanmam ama o tık yüzünden olduğunu da sanmıyorum hocam, orayı tıkladığımızda sanırım uçuş esnasında ipucu gibi uyarılar veriyordu diye hatırlıyorum. Düzeldiyse, gittiği yere kadar Erdinç hocam.

İlâve: Erdinç hocam Auto rudder deki tıkı kaldırın bir de öyle deneyin.

Haluk hocam, Auto rudder kaldırdım, inanın uçak sağa ve sola kaymaya başladı kumanda zorlaşdı, Auto rudder tıklayınca uçak normale döndü, hocam inanın herşeyi denedim, yalnız, sanal pilot diye bir kitap var belki duymuşsunuzdur, o kitapta ayarlarla ilgili bilgiler var, realizim kısmını incelerken baktım, benim yukarıdaki resimde görünen şekilde olması gerekiyor, üstdeki Display flying tips bende işaretliydi, hemen kaldırdım, anında düzeldi hatta sonradan eski haline döner diye bir müddet beklidim, herhangi birşey olmayınca, burada konuya son vermem gerekiyordu,resimle birlikde konuyu kapattım.Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Sevgiler,Saygılar.

En son Erdinç TURKAN tarafından Paz 23 Ekim 2016, 00:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyCuma 30 Eyl. 2016, 09:44

Gittiği yere kadar böyle devam edin hocam, ilk fırsat ta yeniden kurarsınız. İyi uçuşlar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Joystick sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Joystick sorunu   Joystick sorunu EmptyPaz 23 Ekim 2016, 00:16

Haluk demiş ki:
Gittiği yere kadar böyle devam edin hocam, ilk fırsat ta yeniden kurarsınız. İyi uçuşlar.

Haluk hocam siz haklı çıkdınız, kalibrazyon gene bozuldu, sürekli ekle kaldırdan siliyorum tekrar yüklüyorum, aklıma şu geliyor, acaba virüs programı, yüklediğim driverı virüs olarak tanıyıp siliyormu acaba ?

Joystick sorunu
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Joystick Rudder Sorunu
» Cyborg X joystick ve kalibre sorunu
» Saitek Cyborg Evo Wireless joystick'te Tuş Ayar Sorunu..
» FSX için joystick?
» Joystick'im Sapıttı