VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)

5 posters
YazarMesaj
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) Empty
MesajKonu: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 17:37

Sevgili kaptanlarım;
siteyi dolaştım ama ilgili konu bulamadım. Yeni konu açmak zorunda kaldım..
AI uçak yüklemek istiyorum. PİLOT hocamın eğitim için olan bir yazısını okudum.
-World of AI installer yükledim.
-worl of AI worldmap tan Türkiye için AI Pact ler indirdim(THY,Atlasjet,Pegasus)
-İnstalleri açıp bu paketleri seçiyorum
Install seçeneğine bastığımda şöyle bir uyarı alıyorum:
"Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu. Devam'ı tıklatırsanız uygulama bu hatayı yok sayar ve devam etmeyi dener. Çıkış'ı tıklatırsanız uygulama hemen kapatılır.

C:/program files/microsoft games/FSX/simobjects/airplanes/WoA_AIA_B734v2_Normal/model.no_refl_N yoluna erişim reddedildi. "

Bu neden oluyor yardımcı olur musunuz? Acaba bir aşamayı mı atladım?
Aslında ben zaten bu AI traffic uygulamalarına ilk defa göz atıyorum. İnternette birçok döküman okudum ve WOAI ya karar verdim. Bunun için izlemem gereken tüm yükleme aşamalarını gösterebilir misiniz? (voice pack, AI texture ... gibi yazılımları)..

En son Emre tarafından Paz 20 Mart 2011, 19:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 23:36

Emre hocam -World of AI installer paketini açtığınız zaman orda hangi versiyonu kullandığınızı sorar ve ordan fsx'i seçtiniz mi
Yada -World of AI installer Zip'de 2 tane installer programı var en alttakini seçmeniz gerekiyor
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 01:00

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim Kaan hocam. Evet fsx seçeneğini seçtim. Diğer söylediğinize de baktım. Zaten uyarıyı da alttaki installer da veriyor. Sizce sorun ne olabilir?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 01:22

Microsoft sitesine baktım bu sorun için. Bir deneyin bakalım:

Bu sorunu gidermek için aşağıdakileri yapın:

1. Frxque32.mdb dosyasını bulun. Report Server yüklemesi sırasında herhangi bir konuma kaydedilebilir, ancak varsayılan olarak, bu FRx sysdata dizininde bulunabilir. Bulunan bir kez, yolunu not alın.
  2. System.cfg dosyasını Not Defteri ile. System.cfg dosya FRx sysdata dizininde bulunur. Bu klasör konumunu belirlemek için <a0></a0>, başvurun .
  3. The frxque32.mdb doğru yolu olacak biçimde System.cfg dosyasındaki QueDirectory yolu düzenleyin.

Pek yardımcı olacak gibi durmuyor ama Windows 7 kullanan birisinin de bu sorunu yaşadığını gördüm. En azından şu Frxque32.mdb dosyasını bir bulun bilgisayarda. Hani klasördeyse o klasörün adını System.cfg dosyasına işlemeniz gerek diyeceği yerde uzatmış ::)
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 01:47

Bu dosyayı tam olarak nerede arayacağım? installer da mı yoksa program files/fsx de mi?
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 01:52

Özgür hocam mümkün olan bütün dosyaları aradım ama öyle bir dosya bulamıyorum.. üzgün
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 02:21

Emre hocam.WOAI olarak AI planlarda doğru bir karar vermişiniz.sanırım hepimiz bu yapımcının paketini kullanıyoruz.Sebebi,hem uçak dizaynları mükemmel olmuş, hem de AI planlar gerçeğin tıpatıp aynısı.. Lâkin tek sorun, AI-Installer'da.. Gerçi ben Fs2004 ve XP kullandığım için yüklemelerde hiç sorun yaşamadım ancak,vista ve Win7 kulanan arkadaşların bazıları böyle sorunlarla karşılaşabiliyor.

Kısa kesersek!.., yapılacak en iyi çözüm şu olacak hocam;
FsX kullanan diğer arkadaşlardan da RİCA ediyoruz ki;
Sizin istediğiniz THY, Pegasus ve Atlas için Türkiye paketlerinin her birini FsX kullanan arkadaşlardan biri alıp, kendi FS'sine yükleyerek,yüklenen AI-Traffic (BGL) dosyasını ve Airplane içindeki "AI uçakları"nı ayrı-ayrı klasörlere kopyalayıp, size göndermeleri. Siz de elle sorun olmadan gereken konumlara bunları eklemeniz.

Çünkü, sanıyorum işletim sisteminizdeki bu konuda bir sorun yaratan bir hatalı dosya olabilir.

FsX kullanan arkadaşlardan bu konudacsize yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Saygılar.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 12:08

PİLOT kaptan sorunu az önce çözdüm. Windows güvenlik duvarı engelliyormuş. WOAI yüklerken duvarın aktifliğini kapattım oldu. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bu sorunu yaşayan kaptanlar olursa çözümü de yazayım:
Denetim masası-UAC(user accounts control) kısmından "uyarı" kısmındaki çubuğu 0' a indirince, güvenlik duvarı engeli kaldırıyor.

Herkese iyi uçuşlar dilerim..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 12:47

Vallaha hiç oradan olacağı aklıma gelmemişti. Demek ki internet ile bir şekilde bağlantı kuruyor bu program. Belki bana da vermiştir güvenlik duvarım bir uyarı (standart Windows güvenlik duvarı kullanmıyorum, oldukça sağlam bir programım var, 4 senedir makineye format bile attırmadı daha, şeytan kulağına kurşun).

Yoksa dosyaları gönderecektim size tek tek. Ama elimde yabancı havayollarının AI planları da var, yurt dışı uçtuğum için. Geçmiş olsun.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 13:01

Özgür Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Konuyla alakası yok ama birşey danışmak istiyorum size. Siz de fsx kullanıyorsunuz.. Bilgisayar performansınıza göre settings ayarlarınızı nasıl yaptınız hakkında bilgi verir misiniz? Ben de keyifli bir uçuş yapabilmek için uğraşıyorum da siz biliyorsunuzdur. Benim sisteme göre nasıl bir ayar tavsiye edersiniz? Yani hem kasmadan hem kaliteli görüntüler en ideal şekilde nasıl olur?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 16:08

Kelin ilacı olsa başına sürermiş lafını boşa söylememiş atalarımız :D

Aslında bilgisayarımdaki en iyi parça, kullandığım ekran kartı 512 MB ama 256 bit olduğu için bana mısın demeyen türdendir. Bunu 22" monitörde 1680x1050 çözünürlükle ve 2ms DVI bağlantıyla destekleyince süper oluyor. Lakin, 2 GB bellek yetersiz. HDD'de boş alan fazla değil (takas dosyaları için gerekli oluyor). İşlemci de 2008 yılından kalınca aslında sistemim FSX için pek yeterli değil. Çeşitli ayarlamaları kıstım, ezbere konuşmak da istemiyorum ama görüş uzaklığını en yüksekte tutuyorum. Su efektlerini olduğu gibi kapattım, inanılmaz kasıyor. Uçak görüntüsünü de orta seviyede ayarladım.

Zaman bulursam yazarım detaylı ama sizin sistem daha iyi duruyor, benim ayarlarla daha rahat çalışabilir sizde.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPaz 20 Mart 2011, 18:21

Emre hocam. Geçmiş olsun. Olay bitmiş.
Rica etsem, İlk mesajınızın sağ-üstündeki "Düzenle" butonuna basarak, mesajınızın başlığına "ÇÖZÜLDÜ" iconu uygular mısınız?..
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 02:03

Kaptanlarım benim asıl sorunum bu ai programını kaldıramamak. Kaldırdım tüm uçakları fakat hala default ai geri gelmiyor, bunu nasıl düzeltebiliriz?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 04:23

Hüseyin hocam, kalsıramadığınız program dediğiniz "WOAI Installer.exe" ise ;
bu bir Uygulama dosyasıdır. Kaldırmanıza gerek te yok. WOAI sitesinden indirilen bu AI_Yükleme uygulaması PC'ye kurulmadan direkt olarak EXE'den çalışır. Bu nedenle masaüstünde kısayol olarak kalabilir.
Şayet WOAI Installer.exe ile yüklediğiniz AI uçak ve Aı planları kaldırmak isterseniz, elle kaldırabilirsiniz.

Dosyaların olduğu yerler:
AI-Uçaklar:
Fs2004: Flight Simulator 9/Aircraft dizininde
FsX : Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes dizininde

AI-Planlar:
Fs2004: Flight Simulator 9\Scenery\World\scenery dizinindeki "Traffic_000_WoA.???" dosyalarıdır.
Fs9'daki AI_Default trafik planı : traffic030528.BGL ismindedir!.

FsX : Microsoft Flight Simulator X\Scenery\World\Scenery dizinindeki "Traffic_000_WoA.???" dosyalarıdır.
FsX'teki bu klasörün içindeki FsX_Default AI plan: trafficAircraft.bgl (22.615mb.) dir!.
Yine bu dosyanın jemen altındaki trafficBoats.bgl (1.784mb.) ismindeki dosya da hareket eden ve denizde giden default AI-taşıt ve botların planıdır.

Sizin sorununuz Default_FsX AI uçakların FS'nizde görülmemesi ise: mutlaka trafficAircraft.bgl (22.615mb.) dosyasının uzantısının değişmesi veya hasarlı olmasındandır. Şayet Default uçakları kullanabiliyorsanız, AI uçak olacak bu uçaklarda sorun yoktur.
trafficAircraft.bgl (22.615mb.) dosyanız yazıldığı boyutta değilse, hasarlıdır. Önce uzantısının bgl olduğuna bakınız!.

Fakat bu dosya, orijinal Microsoft dosyası olduğundan sitemizde bunun paylaşımı yasakolduğundan, FsX CD'lerinden birinde bu dosyayı bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

-
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 14:37

Evet hocam bende Scenery klasörünün içinde trafficAircraft.bgl diye bir dosya hiç yok. nereye gittiğine dair hiç bir fikrim de yok. üzgün
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 15:00

O zaman, bir önceki mesajımın EN SON satırında yazdığım gibi, bu gibi orijinal Microsoft dosyalarının sitemizede paylaşımı yYASAK olduğundan;
Ya FsX yükleme DVD'lerin içinden bulabilirsiniz, ya da tekrar FS'yi yüklemeniz gerekir.

Bakınız!, ben bu durumlardan bir zamanlar çok mağdur olduğum için, şayet HDD'nizin kapasitesi yetiyorsa..FsX'i yeniden DEFAULT_TERTEMİZ bir kurun..Kurduktan sonra hiç bir eklentieklemeden hemen, default FsX dizinini komple bir kopyasını (yedeğini) bir köşeye yedekleyin. İsmine "Default_Orijinal_İlk kurulum" deyin.Bu size o kadar faydalı olacak ki, şaşıracaksınız. Niye mi?..
Örneğin son aylarda çıkan EXE'li eklentilerin çoğu orijinal dosyalara zarar veriyor.Ne yaparsa yapsın mühim değil.Çünkü bir yerde bu "İLK kurulum dizininiz " yedeğiniz var. Hangi dosya hasarlıysa , hemen İlk Kurulum yedeğine gidin,alın ve atın!.. kafanız da sağlam olsun.

Fakat en iyi çözüm, güvenmediğiniz hele ki Torrent ise, EXE'li dosyaları yüklememek. Ancak burada, VAPS'ta bizim oluşturduğumuz EXE'li yüklemeli eklentiler Garanti %100 güvenlidir. Hepsi defalarca test edilip te sizlere sunulmaktadır. Saygılar.

amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 15:12

Hocam yardımlarınız ve uyarılarınız için çok teşekkürler. Problemimi çözdüm, lakin benim gibi başına gelecek olan arkadaş olursa ben de nacizane çözümümü ve problemin sebebini söyleyeyim. Scenery klasörünün alt klasörü olam World'ün içinde de bazı Woai eklentileri kalıyor, onları da manuel olarak bulup silince problem kalmadı. En ufak bir Woai dosyası dahi kalsa, default trafik çalışmıyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 15:25

Hadi geçmiş olsun hocam. Eee, peki o, yok dediğiniz trafficAircraft.bgl (22.615mb.) dosyası nasıl oraya geldi?..kendi kendine gelmez..

Siz galiba WOAI yüklemesini direkt olarak EXE'li otomatik yüklemişsiniz. İşte hata burada..
Tamam, WOAI Installer.exe ye tıklayacaksınız, ancak çıkan arayüzdeki alt seçenekleri de işaretkeyip masaüstündeki boş bir klasöre açılmasını sağlasaydınız, ELE yükleme yaparduınız ve sorun da olmazdı.
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 17:58

Hocam boş disk alanım bol olduğundan yeni bir yükleme yapıp, karşılaştırdım ve eksik dosyayı oradan bulup aldım.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)   Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI) EmptyPtsi 21 Mart 2011, 18:06

Tamam hocam, anladım . Teşekkür ederim.

Yardım: FSX-AI trafik yüklem (WOAI)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» AI Trafik Duzenleyicisi - P3d ve FsX icin-
» Woai AI Trafik Uçuş Saatleri Sorunu
» Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum
» WOAI - Ana Sayfa (Link)
» Woai Traffic Sorunu