VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
wilco a320 trim sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

wilco a320 trim sorunu

3 posters
YazarMesaj
ilker_zamahay
Pilot-1

Pilot-1
ilker_zamahay

wilco a320 trim sorunu Empty
MesajKonu: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptyPaz 07 Şub. 2016, 23:08

Herkese selamlar

Wilco a320 haxirlikla5ini yaptiktan sonra taxi oncesi veya pushback oncesi trim ayarini 1.0 up yapiyorum (trim wheel den) pist basina gelince thrustlari flex yaptiktan sonra pistte kosarken trim degeri kendi kendine degisiyor (fspassenger kullaniyorum ) genelde 4,9 up oluyor ucagi fspassenger ile yakit ve agirlik yuklemesi yapiyorum (cg %25 olacak sekilde) trim 4.9 olunca v2 hizina gelince zaten kendi kendine havalanmaya basliyor trim neden degisiyor degismemesi icin ne yapmam lazim herkese simdiden tesekkurler
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptyPtsi 08 Şub. 2016, 14:07

Feelthere için Configuration diye bir uygulama var. Ona gelip Intermediate yazan seçeneği Expert olarak değiştirirseniz bu sorun, kendiliğinden ortadan kalkar. Konunun, trim ile alakası yok. Öbür türlü bende de A320, kendi kendine havalanıyor VR süratine gelince.

Expert seçilince, IRS tanımlama 10 dakika olur. Onu, 3 dakikaya (veya sizin belirleyeceğiniz bir süreye) çekebilirsiniz. Gerçekte 10 dakika sürüyormuş bu işlem ama sanalda uzun bir süre kahkaha Ayrıca, Expert seçerseniz ağırlık (CG/ZFW yani ağırlık merkezi / yakıtsız ağırlık ile yakıt ağırlığı) bilgilerini elle girmek zorunda kalırsınız. Elinizde mutlaka bir performans tablosu olması lazım bunun için de. Genelde bu intermediate bölümünü, A330 serisi için kullanıyorum. Hem kendi kendine kalkmıyor hem de performans tablom olmadığından süratler konusunda sorun yaşamıyorum.

Kolay gelsin.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptySalı 09 Şub. 2016, 09:12

Gerçekte IRS süresi 10 dakika değil 7 dakikadır Özgür hocam.
ilker_zamahay
Pilot-1

Pilot-1
ilker_zamahay

MesajKonu: Geri: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptySalı 09 Şub. 2016, 10:37

Ozgur hocam selamlar
dediginiz gibi ayarlari degistirip kullanmaktan baska yolu yok gibi duruyor
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptySalı 09 Şub. 2016, 11:11

Kolay gelsin.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptySalı 09 Şub. 2016, 23:27

İlker hocam bu arada Wilco'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Evolution mu? Bende kullanıyorum ama bahsini ettiğiniz problemi yaşamıyorum.Düşük bir ihtimal ama yinede fspassenger kullanmadan deneme yapmanızı öneririm.Yüklemeyi doğru yaptığınıza emin misiniz? Default olarak bir deneyin derim.
ilker_zamahay
Pilot-1

Pilot-1
ilker_zamahay

MesajKonu: Geri: wilco a320 trim sorunu   wilco a320 trim sorunu EmptyÇarş. 10 Şub. 2016, 14:38

Tamer hocam
fspassenger ile yukleme yaparken cg 25 olarak girdigimi saniyordum bir kontrol etmem lazim maximum cg 27 oluyor ayriyetten dediginiz gibi default denemem lazim wilco evo surumu

wilco a320 trim sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Wilco / Feelthere Airbus A320 Hız Sorunu
» Atlasglobal TC-ATT A320 Wilco Fs9-Fsx
» Wilco-A320 IAE Atlasjet TC-ATK Boyaması (Fs9-FsX)
» Wilco Evolution kurulum sorunu
» Wilco A318 Kalkış Sorunu